Кумановец загина: Се превртел со трактор додека орал Печати
НЕСРЕЌИ ПРИ РАБОТА - Прес
Вторник, 08 Ноември 2016 00:00

Кумановец загина: Се превртел со трактор додека орал

Педесет и пет годишниот Д.А. од кумановско Габреш го загуби животот во несреќен случај вчера попладнето.

traktorist

Од полицијата информираат дека Д.А. додека орал нива се превртел со тракторот и починал на лице место.

Извршен е увид, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството за погреб.