НЕСРЕЌИ ПРИ РАБОТА - ДНЕВЕН ПЕЧАТ
Филтер по Наслови     Прикажи # 
# Наслов на артиклот Датум
1 Тешко повреден скопјанец: Паднал чистејќи снег од угосителски објек Недела, 05 Февруари 2017
2 Повреден работник на автопатот во изградба Кичево-Охрид Четврток, 05 Јануари 2017
3 Македонец тешко повреден во БиХ - се забил во камион Вторник, 13 Декември 2016
4 Поштар од Штип повреден во незгода Вторник, 06 Декември 2016
5 Паднал од скеле: Работник се бори за живот на КАРИЛ Понеделник, 05 Декември 2016
6 Повреден возач на ЈСП по каменување на автобусот Петок, 02 Декември 2016
7 ЗАГИНА РАБОТНИК ВО КАТНА ГАРАЖА Вторник, 15 Ноември 2016
8 Повреден тракторист Понеделник, 14 Ноември 2016
9 Камионџија од Прилеп е тешко повреден во сообраќајк Понеделник, 14 Ноември 2016
10 Кумановец загина: Се превртел со трактор додека орал Вторник, 08 Ноември 2016
11 Загина тракторист, се превртел во длабок дол Петок, 04 Ноември 2016
12 Тракторист тешко повреден во сообраќајка во Битола Понеделник, 31 Октомври 2016
13 Беровчанец се бори за живот, настрадал во својот трактор Вторник, 18 Октомври 2016
14 Тракторист од Дебреште загинал откако се превртел Понеделник, 10 Октомври 2016
15 Се судрија два камиони на патот Велес - Градско Сабота, 08 Октомври 2016
16 Жена возела трактор, настрадал сопатникот Среда, 05 Октомври 2016
17 Паднал од скеле од 4 кат Вторник, 04 Октомври 2016
18 Тешка повреда во ИГМ, работник ја изгубил раката Понеделник, 03 Октомври 2016
19 Маж остана без рака по страшната несреќа која се случила 20 минути по полноќ Недела, 02 Октомври 2016
20 Во Градец бизнисмен паднал од скали и добил тешки телесни повреди Недела, 02 Октомври 2016
21 Возач на камион повреден кај Кадрифаково Недела, 25 Септември 2016
22 Тракторист се бори за живот откако паднал во канал Петок, 02 Септември 2016
23 Повреден полицаец на фудбалски натпревар Петок, 26 Август 2016
24 Дрвокрадци фатени на дело ги нападнале и повредиле полицајците Петок, 26 Август 2016
25 Се превртел трактор, настрадал возачот Петок, 26 Август 2016
26 Паднал од петти кат и загинал Петок, 12 Август 2016
27 Кумановец нападнал вработен во ЈП „Паркинг-Куманово“ Петок, 12 Август 2016
28 Загина работник Среда, 10 Август 2016
29 Земјоделец ранет во ногата од заскитан куршум Понеделник, 25 Јули 2016
30 Велешанка загинала, сопругот повреден во несреќа со трактор Петок, 15 Јули 2016
 
<< Прва страна < Претходна страна 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следна страна > Последна страна >>
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

МЗЗПР - Најава

МАКЕДОНСКО ЗДРУЖЕНИЕ ЗА ЗАШТИТА ПРИ РАБОТА

ул. Востаничка бр.2, 1000 Скопје, Македонија
поштенска адреса: поштенски фах 908
tel./fax: +389 (0)2 / 2774 868

www.mzzpr.org.mk | kontakt@mzzpr.org.mk