ACCIDENTS AT WORK - DAILY PRESS
Title Filter     Display # 
# Article Title Date
1 Тешко повреден скопјанец: Паднал чистејќи снег од угосителски објек Sunday, 05 February 2017
2 Повреден работник на автопатот во изградба Кичево-Охрид Thursday, 05 January 2017
3 Македонец тешко повреден во БиХ - се забил во камион Tuesday, 13 December 2016
4 Поштар од Штип повреден во незгода Tuesday, 06 December 2016
5 Паднал од скеле: Работник се бори за живот на КАРИЛ Monday, 05 December 2016
6 Повреден возач на ЈСП по каменување на автобусот Friday, 02 December 2016
7 ЗАГИНА РАБОТНИК ВО КАТНА ГАРАЖА Tuesday, 15 November 2016
8 Повреден тракторист Monday, 14 November 2016
9 Камионџија од Прилеп е тешко повреден во сообраќајк Monday, 14 November 2016
10 Кумановец загина: Се превртел со трактор додека орал Tuesday, 08 November 2016
11 Загина тракторист, се превртел во длабок дол Friday, 04 November 2016
12 Тракторист тешко повреден во сообраќајка во Битола Monday, 31 October 2016
13 Беровчанец се бори за живот, настрадал во својот трактор Tuesday, 18 October 2016
14 Тракторист од Дебреште загинал откако се превртел Monday, 10 October 2016
15 Се судрија два камиони на патот Велес - Градско Saturday, 08 October 2016
16 Жена возела трактор, настрадал сопатникот Wednesday, 05 October 2016
17 Паднал од скеле од 4 кат Tuesday, 04 October 2016
18 Тешка повреда во ИГМ, работник ја изгубил раката Monday, 03 October 2016
19 Маж остана без рака по страшната несреќа која се случила 20 минути по полноќ Sunday, 02 October 2016
20 Во Градец бизнисмен паднал од скали и добил тешки телесни повреди Sunday, 02 October 2016
21 Возач на камион повреден кај Кадрифаково Sunday, 25 September 2016
22 Тракторист се бори за живот откако паднал во канал Friday, 02 September 2016
23 Повреден полицаец на фудбалски натпревар Friday, 26 August 2016
24 Дрвокрадци фатени на дело ги нападнале и повредиле полицајците Friday, 26 August 2016
25 Се превртел трактор, настрадал возачот Friday, 26 August 2016
26 Паднал од петти кат и загинал Friday, 12 August 2016
27 Кумановец нападнал вработен во ЈП „Паркинг-Куманово“ Friday, 12 August 2016
28 Загина работник Wednesday, 10 August 2016
29 Земјоделец ранет во ногата од заскитан куршум Monday, 25 July 2016
30 Велешанка загинала, сопругот повреден во несреќа со трактор Friday, 15 July 2016
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>
Page 1 of 30

MOSHA Login

MACEDONIAN OCCUPATIONAL SAFETY AND HEALTH ASSOCIATION

st.Vostanicka No. 2, 1000 Skopje, R.Macedonia
postal address: P.O box 908
tel./fax: +389 (0)2 / 2774 868

www.mzzpr.org.mk | kontakt@mzzpr.org.mk