Тешко повреден скопјанец: Паднал чистејќи снег од угосителски објек PDF Печати Е-пошта
НЕСРЕЌИ ПРИ РАБОТА - Прес
Недела, 05 Февруари 2017 00:00
5. February 2017 - 12:17

Тешко повреден скопјанец: Паднал чистејќи снег од угосителски објект

На улицата „3-та Македонска бригада“ во Скопје вчера околу 13 часот М.М. (40) од село Сопиште, чистејќи ја настрешницата од снег од угостителски објект паднал од висина, при што се здобил со повреда во пределот на главата.

Тој бил пренесен во Ургентен центар-Скопје каде му била укажана лекарска помош и бил задржан на лекување.

 

МЗЗПР - Најава

МАКЕДОНСКО ЗДРУЖЕНИЕ ЗА ЗАШТИТА ПРИ РАБОТА

ул. Востаничка бр.2, 1000 Скопје, Македонија
поштенска адреса: поштенски фах 908
tel./fax: +389 (0)2 / 2774 868

www.mzzpr.org.mk | kontakt@mzzpr.org.mk