Паднал од скеле: Работник се бори за живот на КАРИЛ PDF Печати Е-пошта
НЕСРЕЌИ ПРИ РАБОТА - Прес
Понеделник, 05 Декември 2016 13:22
Вчера околу 15.40 часот на ул. „Младинска“ во Струмица В.Г. (34) од с.Секирник, додека работел како заварувач на кровна конструкција, качен на платформа од скеле, во еден момент изгубил рамнотежа и паднал од висина од 5 метри.
Од страна на доктор констатирани му биле тешки телесни повреди опасни по живот и по укажаната првична лекарска помош бил пренесен на КАРИЛ неврохирургија во Скопје.
Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Струмица и трудов инспектор.
Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
 

МЗЗПР - Најава

МАКЕДОНСКО ЗДРУЖЕНИЕ ЗА ЗАШТИТА ПРИ РАБОТА

ул. Востаничка бр.2, 1000 Скопје, Македонија
поштенска адреса: поштенски фах 908
tel./fax: +389 (0)2 / 2774 868

www.mzzpr.org.mk | kontakt@mzzpr.org.mk