Кумановец загина: Се превртел со трактор додека орал PDF Печати Е-пошта
НЕСРЕЌИ ПРИ РАБОТА - Прес
Вторник, 08 Ноември 2016 00:00

Кумановец загина: Се превртел со трактор додека орал

Педесет и пет годишниот Д.А. од кумановско Габреш го загуби животот во несреќен случај вчера попладнето.

traktorist

Од полицијата информираат дека Д.А. додека орал нива се превртел со тракторот и починал на лице место.

Извршен е увид, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството за погреб.

 

МЗЗПР - Најава

МАКЕДОНСКО ЗДРУЖЕНИЕ ЗА ЗАШТИТА ПРИ РАБОТА

ул. Востаничка бр.2, 1000 Скопје, Македонија
поштенска адреса: поштенски фах 908
tel./fax: +389 (0)2 / 2774 868

www.mzzpr.org.mk | kontakt@mzzpr.org.mk