Кумановец загина: Се превртел со трактор додека орал PDF Print E-mail
ACCIDENTS AT WORK - Press
Tuesday, 08 November 2016 00:00

Кумановец загина: Се превртел со трактор додека орал

Педесет и пет годишниот Д.А. од кумановско Габреш го загуби животот во несреќен случај вчера попладнето.

traktorist

Од полицијата информираат дека Д.А. додека орал нива се превртел со тракторот и починал на лице место.

Извршен е увид, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството за погреб.

 

MOSHA Login

MACEDONIAN OCCUPATIONAL SAFETY AND HEALTH ASSOCIATION

st.Vostanicka No. 2, 1000 Skopje, R.Macedonia
postal address: P.O box 908
tel./fax: +389 (0)2 / 2774 868

www.mzzpr.org.mk | kontakt@mzzpr.org.mk