Камионџија од Прилеп е тешко повреден во сообраќајк PDF Печати Е-пошта
НЕСРЕЌИ ПРИ РАБОТА - Прес
Понеделник, 14 Ноември 2016 00:00

Камионџија од Прилеп е тешко повреден во сообраќајка што се случила на магистралниот пат Охирд – Кичево во близина на местото Разделина.

Несреќата се случила во саботата во 8.20 часот, кога камион „фургон“ со скопски регистерски таблици, што го управувал педесет и осумгодишен прилепчанец, излетал од патот.

Возачот со тешки повреди бил пренесен во Медицинскиот центар Кичево, а по укажаната лекарска помош бил пренесен во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид.

Увид на местото на настанот извршила екипа од ПС Кичево. Се работи на целосно расчистување на случајот./крај/мф

 

МЗЗПР - Најава

МАКЕДОНСКО ЗДРУЖЕНИЕ ЗА ЗАШТИТА ПРИ РАБОТА

ул. Востаничка бр.2, 1000 Скопје, Македонија
поштенска адреса: поштенски фах 908
tel./fax: +389 (0)2 / 2774 868

www.mzzpr.org.mk | kontakt@mzzpr.org.mk