Камионџија од Прилеп е тешко повреден во сообраќајк PDF Print E-mail
ACCIDENTS AT WORK - Press
Monday, 14 November 2016 00:00

Камионџија од Прилеп е тешко повреден во сообраќајка што се случила на магистралниот пат Охирд – Кичево во близина на местото Разделина.

Несреќата се случила во саботата во 8.20 часот, кога камион „фургон“ со скопски регистерски таблици, што го управувал педесет и осумгодишен прилепчанец, излетал од патот.

Возачот со тешки повреди бил пренесен во Медицинскиот центар Кичево, а по укажаната лекарска помош бил пренесен во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид.

Увид на местото на настанот извршила екипа од ПС Кичево. Се работи на целосно расчистување на случајот./крај/мф

 

MOSHA Login

MACEDONIAN OCCUPATIONAL SAFETY AND HEALTH ASSOCIATION

st.Vostanicka No. 2, 1000 Skopje, R.Macedonia
postal address: P.O box 908
tel./fax: +389 (0)2 / 2774 868

www.mzzpr.org.mk | kontakt@mzzpr.org.mk